Kalamiesten kisat

                                                       TALVI 2019

Su 06.01. klo 10       Jäsentenvälinen pilkki (cup1)                        Kärkisaari

Su 27.01. klo 9        Jäsentenvälinen pilkki (cup2)                         Hovinsaari

Su 10.02. klo 9        Yleinen pilkki                                             Kärkisaari-Varsanniemi

Su 17.02. klo 9        Jäsentenvälinen pilkki (cup3)                        Sapokka

La 02.03  klo 9         Yleinen kaikki kalat                                     Puuvenekeskus

Su 03.03. klo 9         Jäsentenvälinen pilkki (cup4)                       Lököre

Su 24.03. klo 9         Jäsentenvälinen pilkki (cup5)                       Norssaari

 

 

                                                         KESÄ 2019

                     HUOM !!  Kesäcupin onkikilpailujen kilpailuaika on 17.00 - 20.30

Ti 14.05.        Jäsentenvälinen onki (cup1)                Metsola veneranta

Ma 27.05       Jäsentenvälinen onki (cup2)                Kuusinen

Ma 10.06       Jäsentenvälinen onki (cup3)                Norssaari

Ma 15.07.      Jäsentenvälinen onki (cup4)                Hovinsaari

La 03.08.       Klo 9-14  Avoin onki (vavan pituus max 8m)                Tervasilta

La 10.08.       Klo 9-14  Avoin onki (vavan pituus max 8m)                Tervasilta

Ti 13.08.       Jäsentenvälinen onki (cup5) + seuraot. KKM - HKV     Tervasilta

La 17.08       Klo 9-14   Avoin onki (vavan pituus max 8m)                Tervasilta

                       

              Tervasillan yleisissä kisoissa paikka-arvonta n. klo 8.45

 

 

                                                      SYKSY 2019

La 07.09.    Klo 9-14   Avoin laituripilkki  ( arvonta 8.45)                 Sapokka

Su 22.09.    Klo 9.00   Seuran laiturimestaruus-pilkki                    Paikka avoin

 

 

 

 

                                            PM- ja SM-kilpailut 2019:

 

       SM-esikisapilkki             La  2.3. Kemi                                      

      PM-Pilkki                       Su 24.2.  Hamina                            

        SM-Pilkki                     La 6.4.   Kemi                                         

       PM-Onki                      Su 9.6.  Paikka avoin                           

       SM-Onki                      Su 28.7.  Saimaan kanava                            

      PM-Laituripilkki             Su 6.10.  Paikka avoin                          

        SM-Laituripilkki           Su  15.9.  Lahti